Promocja arkusza literackiego Agnieszki Małgorzaty Jakieła

W restauracji „Klimkowskie Smaki” w Uściu Gorlickim odbyła się promocja arkusza poetyckiego OKGG „Mieliśmy mówić sobie wszystko”. Podczas wieczoru Agnieszka Małgorzata Jakieła podzieliła się z publicznością osobistymi przemyśleniami na temat pisania. Dodatkowo mieliśmy przyjemność wysłuchać interpretacji Jej wierszy przez Agnieszkę Czech, Ewę Pabisińską, Bożenę Szurek oraz Tomasza Tarko – członków grupy poetyckiej OKGG. O głębi tej twórczości i patrzeniu na świat zachęcającym do refleksji nad istotą życia i relacji międzyludzkich, usłyszeliśmy w laudacji Elżbiety Sakowskiej, którą przeczytała Izabela Zubko – prowadząca wydarzenie. Nie zabrakło także akcentu muzycznego. Gościem specjalnym był Arek Zawiliński, który swoimi piosenkami wprowadził wszystkich w wyjątkowy klimat.

Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania!

Agnieszka Małgorzata Jakieła – urodziła się w Gorlicach. Związana jest z rodzinnymi Lipinkami i Pagorzyną. Początek jej literackiej drogi rozpoczął się w 11 roku życia. Ukończyła Technikum Handlowe w ZSE w Gorlicach, Germanistykę w PWSZ w Krośnie oraz Pedagogikę Specjalną na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

W latach 2008-2011 uczyła języka niemieckiego w rodzimej Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Pagorzynie. Przez 6 lat była towarzyszką rodzin zastępczych w powiecie gorlickim. Od 2019 roku zawodowo związana jest z Gładyszowem i Uściem Gorlickim.

Autorka zbioru poetyckiego „I umarł świat lukrowy” (2022), antologii powarszatowej OKGG pt. „Z wierszem w tle” (2023) oraz arkusza poetyckiego OKGG „Mieliśmy mówić sobie wszystko” (2024). Wzięła także udział w Antologii Poetów Ziemi Gorlickiej „Nad Beskidzkim Morskim Okiem” (2023). Jej wiersz ukazał się w sierpniowym numerze ogólnopolskiego pisma literacko-artystycznego „Bezkres” (2023).

Arek Zawiliński – bluesman, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji. Grywał także na ulicach Amsterdamu. Laureat wielu festiwali takich jak: FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w Poznaniu. Wystąpił w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest